Koltuk Takımı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Koltuk takımı alırken dikkat etmeniz gereken kriterler bunlar olmalıdır.

İskeletinin sağlamlığı, eviniz için uygun boyutları, kumaş rengi, varsa deseni, kullandığınız alana göre kumaşın özellikleri ve fiyatı önemlidir.

Satın almayı düşündüğünüz  koltuk takımını uzun yıllar rahat kullanmak için nelere dikkat etmemiz gerekiyor dersek beş ana noktaya özellikle çok dikkat etmemiz ileride size çok fazla avantaj sağlamaktadır.

1- Mobilyaların yapımında,iskeletinde kullanılan ağacın cinsine dikkat etmeliyiz.

İskeletin profil, sunta veya kavak gibi koltuk takımı iskeletinde kullanılmaması gereken ağaçlardan yapılmamış olmasına dikkat etmek gerekirken ideal koltuk takımlarında kullanılan gürgen, kayın gibi ağaçlardan yapılmış iskeletleri tercih etmeliyiz.

2- Kullanılan süngerin kalitesidir. İdeal olan sünger cinsi, ağır gramajlı olan süngerlerdir.

Bunları bir tüketici olarak araştırmanız çok zor olmakla beraber buradaki en büyük kriteriniz satın alacağınız firmanın garanti süresidir. Ek olarak firmanın lojistik desteği ve satış sonrası hizmet alanındaki tecrübesi önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

3 – Odanızın ölçüsüne göre koltuk takımı seçmeniz çok önemlidir.

Evinizin ölçülerine uygun olmayan bir takım size hem görünüş hemde kullanım olarak zorluk çıkarabilir. Bu tür can sıkıcı olaylarla karşılaşmamak için mutlaka önce evinize uygun ölçülerde koltuk takımı bakmanız uygun olur.

4-  Koltuk takımına kullandığınız alana göre kumaş seçimi yapılmalıdır.

Oturma odalarımızda leke tutmaz kumaşlar tercih edilmelidir. Bu tür kumaşlar dayanıklıdır ve temizlenmesi çok kolay ürünlerdir.

Salonlarda ise kadife, şönil, goblen tarzı kumaşlardan seçim yapabilirsiniz. Bu tarz kumaşlarda renk seçenekleri leke tutmaz kumaşlara göre daha fazladır.

5- Koltuk takımında kullanılan  var ise boyalı parçalardır.

Çok parlak ürünler yerine mat yada ipek mat boyalı ürünler her zaman kullanım ve temizlik açısından daha kolay olmasının yanında uzun ömürlü olması ilerde doğabilecek çizik ve benzeri bariz görünmemesi açısından da değerli bir bilgidir.

Bize uğramadan koltuk almayın.

inobilya.com